وروديهاي جديد
«دستورالعمل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری  مقطع کارشناسی سال 1400»
1-زمانبندی ثبت‌نام:
  • ثبت نام غیرحضوری از تاریخ 7/7/1400 لغایت 12/7/1400
  • انتخاب واحد از تاریخ 8/7/1400 لغایت 14/7/1400
ضمناً روند ثبت نام به شرح ذیل است:
2-ثبت‌نام کلیه پذیرفته‌شدگان بصورت غیرحضوری انجام می‌شود و پذیرفته‌شدگان گرامی لازم است با مراجعه به سایت  http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ ونحوه نام‌نویسی آگاهی یابند. ضمناً لیست اسامی پذیرفته شدگان در رج ساپ اداره پذیرش و ثبت نام قرار گرفته است.
3-پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه (در صفحه اول سایت فوق‌الذکر در زمان ثبت‌نام اعلام می‌گردد) وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.
4-پذیرفته‌شدگان لازم است اسکن مدارک ذیل را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر عکس حداکثر 250 کیلوبایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیرحضوری بارگذاری نمایند.
-تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
-تصویر کارت ملی (پشت و رو)
-عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک (برای مراجعه حضوری 4 عدد)
-مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)
-تصویر مدرک دیپلم متوسطه
-دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه نمایند.
-تصویر فرم تکمیل شده تعهد اصالت مدارک بارگذاری شده
5-پذیرفته شدگان باید در هنگام ثبت نام در سامانه گلستان وارد لینک http://emt.medu.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی برای آخرین مدرک تحصیلی (دیپلم/ پیش دانشگاهی) کدپیگیری را در سامانه گلستان ثبت نمایند.
-براساس بند ب نامه شماره 105320/460 مورخ 29/6/1400 رئیس محترم مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش(تصویر پیوست) فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی خرداد سال 1395 و قبل از آن، با کدپیگیری صادر شده از سامانه به همراه مدارک تحصیلی به ادارات آموزش و پرورش محل خود مراجعه، تا مسئول منطقه پس از بررسی و تائید، مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نماید.
6- کارشناس آموزش مرکز/واحد لازم است حداکثر ظرف بیست و چهار ساعت پس از ثبت نام دانشجو نسبت به تایید اولیه ثبت نام دانشجو در سامانه گلستان اقدام کند و پس از تایید کارشناس، امکان اخذ شماره دانشجویی و واریز شهریه و انتخاب واحد دانشجو فراهم می‌شود.
7-با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا دانشجویان پس از تایید نهایی کارشناس مستقیما وارد مرحله انتخاب واحد می‌شوند. برای شهرهایی که در وضعیت کرونایی قرمز نیست لازم است بلافاصله پس از ثبت نام و انتخاب واحد با ثبت نام شده تماس گرفته (از طریق تماس تلفنی/ پیامک و...) و ایشان را برای مراجعه حضوری و تحویل مدارک به مرکز/ واحد  (با رعایت شیوه نامه های بهداشتی) دعوت نماید. در هنگام مراجعه دانشجو اصل مدارک با اطلاعات بارگذاری شده در سامانه آموزشی گلستان مطابقت و تصویر آن در پرونده فیزیکی دانشجو درج می‌گردد.
نکته مهم: لازم است اصل آخرین مدرک تحصیلی دانشجو (دیپلم یا پیش دانشگاهی یا کاردانی) در پرونده ضبط شود.
8-با توجه به اینکه فایل عکس پذیرفته‌شدگان در سامانه آموزشی گلستان فعال می‌باشد لازم است در هنگام مراجعه حضوری چهره پذیرفته شده با عکس موجود در سامانه و مدارک شناسایی تطبیق داده شود و درصورت مغایرت مطابق «بند ط صفحه 14» دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شود.
9-مغایرت در مشخصات شناسنامه‌ای و مدارک تحصیلی پذیرفته‌شدگان مطابق «بند ی- صفحه 14و15» دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شود.
10-رعایت تاریخ‌های اعلام شده در این دستورالعمل و دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است و مسئولیت عدم رعایت آن بر عهده رئیس یا سرپرست محترم مرکز/ واحد خواهد بود.
11-براساس نکته 1 بند (د) مندرج در صفحه 9 دستورالعمل سازمان سنجش و آموزش کشور برای پذیرفته‌شدگان در رشته‌های تحصیلی پذیرش با آزمون، معدل کتبی دیپلم تاثیری نداشته است.
11-مغایرت نوع دیپلم یا معدل کتبی دیپلم فقط برای معدل کتبی سال سوم دیپلمه‌های نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی فارغ‌التحصیل سال 1384 لغایت 1397 لحاظ شده است. همچنین مغایرت نوع دیپلم یا معدل کتبی دیپلم برای معدل کتبی سال آخر دیپلمه های نظام جدید 3-3-6 فارغ التحصیل سال 1398 لغایت 1400محاسبه شده است.
12-مدرک کاردانی دانش‌آموختگان دوره‌های کاردانی پیوسته (فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی)، به جای مدرک پیش‌دانشگاهی ملاک عمل واقع شود.
بدیهی است واحدهای گذرانده شده در دوره کاردانی این دسته از داوطلبان قابل معادلسازی نمی‌باشد. همچنین تاییدیه تحصیلی این گروه از پذیرفته‌شدگان همانند دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید از سامانه تاییدیه تحصیلی وزارت عتف به آدرس http://estelam.msrt.ir   توسط پذیرفته شده تقاضا  وکد پیگیری آن در سامانه گلستان درج شود.
13-طبق ماده 28 آئین نامه آموزشی پذیرفته‌شدگانی که درس‌های گذرانده در دوره‌های کاردانی و کارشناسی مورد تائید دارند (به غیر از مدارک بند12) و متقاضی تطبیق واحد هستند،  مقتضی است تقاضای کتبی و ریزنمرات تائید شده خود را به آموزش مرکز/ واحد ارائه کنند؛ تا مطابق پیوست شماره 4 آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی (مصوب 20/12/91) در مرکز/واحد رسیدگی شود.
14-مطابق دفترچه راهنمای ثبت‌نام سازمان سنجش آموزش کشور، کارمندان مراکز دانشگاه و واحدهای تحت پوشش آنها با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته مرکز یا واحد محل اشتغال خود نیستند. در صورت انتخاب رشته/ مرکز محل اشتغال؛ قبولی آنها کان لم یکن می‌شود. همچنین مجاز به انتقال یا مهمان شدن به مرکز/ واحد محل اشتغال خود نمی‌باشند.
15-براساس مقررات مندرج در بند الف «ردیف‌های 1 تا 3 صفحه 1و2 دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» تاریخ اخذ مدرک نظام قدیم آموزش متوسطه، نظام آموزش سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام جدید 3-3-6 برای پذیرش نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400 حداکثر تا تاریخ 31/6/1400و تاریخ اخذ دارندگان مدرک کاردانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی براساس جدول ردیف 6 دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور حداکثر تا پایان 30/7/1400  می‌باشد.
16-تمامی رشته‌های دوره تحصیلی مقطع کارشناسی برای ورودی‌های سال 1400 با یک عنوان ثابت و بدون گرایش در برنامه درسی تجمیع و معرفی می‌شوند و مدرک تحصیلی نیز با همان عنوان صادر خواهد شد.
یادآوری مهم: دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده می‌باشند و تغییر آن فقط پس از کسب شرایط تغییر رشته طبق مقررات امکان‌پذیر می‌باشد.
17-ملاک بررسی سهمیه دانشجویان سهمیه ثبت‌نامی داوطلب بوده و سهمیه مناطق در سامانه آموزشی گلستان تحت عنوان منطقه 1 درج شده است.
18-برای دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌نمایند مطابق مقررات مندرج در صفحات 20 تا 22 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون (شماره 1)  سال 1400 بررسی و اقدام لازم صورت پذیرد. این پذیرفته‌شدگان لازم است جهت معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا مطابق تقویم آموزشی (14/7/1400 لغایت 18/8/1400) به مرکز/ واحد مراجعه و نسبت به معرفی آنها به سازمان وظیفه عمومی (پلیس + 10) اقدام شود. شایان ذکر است در مراکز و واحدهای مجری در استان تهران (شامل تهران جنوب، تهران شرق و تهران شمال) به دلیل دسترسی به سامانه درخواست معافیت تحصیلی ناجا نیازی به مراجعه پذیرفته شدگان نیست.
19-مقررات دانشجویان غیرایرانی مطابق شرایط و ضوابط مندرج در «بند (س) صفحه 16 و 17» دستورالعمل، شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی براساس بند 2-5 صفحه شماره 28 و 29 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون (شماره 1) سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شود.
20-کلیه فرم‌ها و نمونه فرم‌های سهمیه‌های ثبت‌نامی در پیوست دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.
21- کلیه موارد مغایرت معدل/ مشخصات شناسنامه‌ای/ مغایرت نوع دیپلم یا پیش دانشگاهی/ مغایرت سهمیه/ مغایرت عکس پذیرفته‌شدگان که مطابق مقررات نیاز به مکاتبه با سازمان سنجش آموزش کشور دارد حداکثر تا تاریخ 30/9/1400 به صورت فایل اکسل و به تفکیک موضوع برای هر استان به مرکز سنجش و آزمون دانشگاه ارسال شود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر